Israel Shamir

The Fighting Optimist

Zabójcy Chrystusa

Psychologowie lubią proponować swoim pacjentom, by zabawiali się aluzjami w celu uwolnienia wyobraźni. Rzucają słowo i należy odpowiedzieć pierwszym słowem, jakie przychodzi na myśl: „łóżko” – „seks”, „mąż” – „płaci”, albo „piłem” – „policja”. Odpowiedzi te pomagają zrozumieć pracę umysłu. Lecz, gdy siedzącemu na kozetce Żydowi szepniesz słowo, „Chrystus”, otrzymasz jedną odpowiedź: „nazywacie nas zabójcami Chrystusa”.

Porównałem zabijanie Palestyńczyków, będących umiłowanymi dziećmi Chrystusa, z zabiciem Chrystusa, i natychmiast dwóch najętych chłopców wypowiedziało żydowską skargę „nazywa Żydów zabójcami Chrystusa”. Zirytowało to mnie, ponieważ wiedziałem, że nie powiedziałem tego, gdyż tak nie myślę. Lecz oni nie przyjęliby odpowiedzi „nie”.

Gdy papież Jan Paweł II zwiedzał starą stolicę kalifatu Umajjadów, Damaszek, młody przywódca syryjski przypomniał audytorium o transcendentalnym znaczeniu walki o Palestynę. Powiedział, że Palestyńczycy walczą z wrogiem Chrystusa i wrogiem Proroka.

Słowa Bashar’a Assad’a wywołały konsternację wśród Żydów. Gazeta Conrada Black’a, zawsze popierająca izraelskie ‘pozasądowe’ zabójstwa (czytaj: morderstwa), napisała z oburzeniem: „był to antysemityzm najgorszego gatunku. Od wielu wieków, oskarżenie o bogobójstwo było pretekstem do prześladowań Żydów, którzy byli oskarżani o ‘zabicie Chrystusa’.”

Proszę przeczytać ponownie. Bashar Assad nie powiedział, ani nie zasugerował, że Żydzi zabili Chrystusa. Ja także nie: nie ma zbiorowej winy ciągnącej się przez wiele pokoleń. Lecz Panowie Dyskursu wiedzą lepiej, co ludzie powinni powiedzieć. W ten sam sposób wiedzą oni lepiej, kto powinien reprezentować Palestyńczyków zamiast ‘niewłaściwego’ Arafata, wiedzą lepiej, kto powinien rządzić Irakiem, wiedzą lepiej, kto zaatakował Amerykę i kogo powinna Ameryka zaatakować, i nawet – kogo powinni wybrać Murzyni zamiast Cynthii McKinney. Czyli wiedzą oni lepiej, że powinniśmy powiedzieć: „Żydzi zabili Chrystusa”. Czekają oni na to, jak namiętny kochanek na zaspokojenie swojej żądzy, jak dziarski żołnierz na wezwanie do walki, ponieważ wiedzą oni jak odpowiedzieć. Będą się przy tym upierać, aż odpowiemy, jak w znanym dowcipie.

Żydowski dowcip opowiada o Żydzie, który nie dawał spokoju Chińczykowi w nowojorskim metro: „Czy jesteś Żydem?” – „Nie” odpowiadał Chińczyk. Lecz Żyd zadawał wciąż to samo pytanie. W końcu zirytowany Chińczyk skapitulował – „Tak, jestem Żydem.” Zadowolony Żyd uśmiechnął się do niego i powiedział, „Czy to nie dziwne? Nie wyglądasz na Żyda.”

Oskarżenie to jest fałszywe; jest ono jedynie antychrześcijańską potwarzą. Żaden z Ojców Kościoła, żaden z ‘prawicowych fanatyków religijnych’ starożytności, i żaden z Krzyżowców nie skazał, ani nie skazałby, współczesnych mu Żydów za zabicie Chrystusa, tylko dlatego, że jacyś ich przodkowie zabili Chrystusa. Nie byli takimi idiotami, nikt nie jest taki. Oskarżenie to jest jedynie częścią wyobraźni żydowskiej. Znakomity uczony, profesor Dawid Flusser, miał rację: „Żydzi nie powinni być potępiani za zamordowanie Chrystusa bardziej niż Francuzi za spalenie na stosie Joanny d’Arc, lub Grecy za skazanie na śmierć Sokratesa.”

Dlaczego więc, Żydzi upierają się przy fałszywym oskarżeniu? Robią to, aby nie wydała się sprawa realna: wrogość do Chrystusa, chrześcijaństwa i chrześcijan. Mój drogi, świętej pamięci nauczyciel, Dawid Flusser, był bardzo bystrym i wprawnym żydowskim apologetą, który mógł usprawiedliwić i usprawiedliwiał wszystko, co Żydzi zrobili. Jego rozumowanie było poprawne, lecz brak mu było szczerości. Dlaczego właściwie Francuzi nie są potępiani za męczeńską śmierć Dziewicy Orleańskiej, ani nie są uważani za „wrogów Dziwicy”? Z tej prostej przyczyny, że chociaż sytuacja wydaje się podobna (obca okupacja i skorumpowani miejscowi sędziowie), lecz naród francuski potępił francuskich sędziów, którzy skazali Joannę, i uczynił ją swoją ukochaną świętą. Z drugiej strony, starożytni Żydzi byli prowokująco dumni z tego, co uczynili ich przodkowie. Chętnie się zgodzili na współudział w tym, i gorliwie kopiowali Ewangelię według Żydów, księgę, która mogłaby się nazywać „Jak zabiliśmy Chrystusa”.

Featured Posts

A Syrian Breakthrough

The Russians and their Syrian allies have cut the main supply line of the rebels to the north of Aleppo, ...

Read More

Evan El-Amin  /  Shutterstock.com

Les guerres de genre de H. Clinton

Est-ce que les hommes qui votent pour H. Clinton vont finir en enfer ? Je n'en suis pas sûr. Nous savons ...

Read More

If They Are Bombed - They Are Daesh

President Putin is a pirate, no less. In his declaration at the UN, he stole President Bush Jr’s copyrighted 2001 ...

Read More

The Liberation of the Slaves

Donald Trump’s electoral victory unleashed pent-up tectonic energies on the unprecedented scale. The world has been changed, much more than ...

Read More

Ryan Rodrick Beiler / Shutterstock.com

Autumn in Palestine

Autumn is beautiful in Palestine: overripe blue-green figs, unpicked pomegranates pecked by birds, heavy grapes turn red. Now is the ...

Read More

Leave a Reply

Israel Shamir © 2016 Frontier Theme