Israel Shamir

The Fighting Optimist

KNIHA DRUHÁ TVÁŘ IZRAELE MUSÍ SHOŘET

Jaký to démon vás sužuje a vede k pomluvám? Tak kniha vám není po chuti; kdo vás nutí ji číst? 
Boileau

Pařížský vydavatel Israela Shamira byl odsouzen k pokutě 23 500 euro a ke třem měsícům podmíněně. Byla to naprosto ohromující zpráva, kterou vydala Agentura France-Presse 2. listopadu v 17:34 hod. Reprodukujeme ji zde v původním znění.

Ve středu odsoudil soud v Naterre manažera vydavatelství Al Qualam na tři měsíce vězení podmíněně a pokutu 10 000 euro za vydání antisemitské práce Israela Shamira, L’autre visage d’Israël (Druhá tvář Izraele) a vydal zákaz knihu prodávat.

Soud shledal Abdelila Cherifi Alaoui, manažera vydavatelství Al Qualam, vinným z podněcování diskriminace, nabádání k nenávisti a násilí vůči vyznavačům náboženství.

 

Kromě podmínečného tříměsíčního vězení a pokuty 10 000 euro musí Al Qualam zaplatit také 12 000 euro odškodné a 1500 euro jako soudní výlohy ve prospěch žalobce, Mezinárodní ligy proti rasismu a antisemitismu (LICRA). Vydavatel má 30 dní na stažení knihy ze všech knihkupectví pod pokutou 100 euro za každý výtisk, který po uplynutí této doby zůstane v regálech.

 

Soud své rozhodnutí zdůvodnil tak, že „je v knize výraz ,Žid používán vždy v množném čísle“, kniha je popisuje jako „vládnoucí světu“ v rámci „třetí světové války“, která podle autora právě probíhá. Soud také zjistil, že se autor odhalil jako dost nemoderní antisemita, zvláště když cituje z Protokolů sionských mudrců.

 

Protokoly sionských mudrců, poprvé vydané v Rusku roku 1905, popisující, jak Židé plánují ukojit svou nenávist, zničit křesťanskou civilizaci a chopit se světovlády, obletěly celý svět a prodaly se jich miliony kusů.

 

Od roku 1921 byly uznány jako padělek (zřejmě vytvořený tajnou policií cara, který se bránil liberalizaci Ruska, a tak se je pokusil využít jako důkaz údajného sionistického spiknutí vůči němu); ačkoliv byly lidmi, kteří chtěli ospravedlnit svá antisemitská tvrzení, široce používané a rozšiřované. Za pravé je prohlašovali obzvláště nacisté. Ve Druhá tvář Izraele Israel Shamir na straně 282 říká: „Protokoly by měly být považovány za politický pamflet.“

Poznámka vydavatele z Quibla: Toto je extrémně znepokojivý rozsudek. Směřuje k soudnímu precedentu ve věci kritiky náboženství, ať už jakéhokoliv. Stačí si Shamirovu knihu přečíst, aby si člověk uvědomil, že obvinění z „antisemitismu“ jsou absolutně nepodložená. V Protokoly sionských mudrců a řeči mistrů z roku 2002 se Shamir pokouší analyzovat, proč mají Protokoly sto let po vydání ve světě stále takový úspěch. Došel k závěru, že je to proto, že se sionisté den za dnem chovají, jakoby se programem nadvlády, popsaným v této knize, řídili. Vydavatel je obětí tohoto zločinného rozsudku a odvolá se. Tahle věc má do skončení daleko.
Překlad: Pavel Fabian – http://www.vzdelavaci-institut.com

Featured Posts

The Liberation of the Slaves

Donald Trump’s electoral victory unleashed pent-up tectonic energies on the unprecedented scale. The world has been changed, much more than ...

Read More

Evan El-Amin  /  Shutterstock.com

Les guerres de genre de H. Clinton

Est-ce que les hommes qui votent pour H. Clinton vont finir en enfer ? Je n'en suis pas sûr. Nous savons ...

Read More

If They Are Bombed - They Are Daesh

President Putin is a pirate, no less. In his declaration at the UN, he stole President Bush Jr’s copyrighted 2001 ...

Read More

A Syrian Breakthrough

The Russians and their Syrian allies have cut the main supply line of the rebels to the north of Aleppo, ...

Read More

Ryan Rodrick Beiler / Shutterstock.com

Autumn in Palestine

Autumn is beautiful in Palestine: overripe blue-green figs, unpicked pomegranates pecked by birds, heavy grapes turn red. Now is the ...

Read More

Leave a Reply

Israel Shamir © 2016 Frontier Theme