Israel Shamir

The Fighting Optimist

Nebojte se

Strach z války není nejlepší rádce. Pokud chtějí válku, dejte jim válku. Doma!
1. Křičet “vlk!”
Tolik lidí dalo do oběhu tolik varování před nadcházejícím americko-izraelským útokem na Írán, že je těžké je ignorovat. Text napsaný několika bývalými agenty CIA varující před novým kolem války je jednou z těchto zpráv. Z našeho pohledu nejsou agenti, ať již bývalí či ne, nejspolehlivějšími lidmi, a CIA není nejlepším vysvědčením. Nicméně to zapadá do pochmurnýchpředpovědí Fidela Castra. Zapadá to do nedávného zhoršení situace v Gaze a na hranicích Libanonu. Zapadá to do přemístění některých amerických válečných lodí a doprovodných izraelských ponorek k pobřeží Íránu. Zvěsti o umísťování izraelských předsunutých jednotek v Ázerbájdžánu a dokonce v Saudské Arábii jsou používány jako podpůrné důkazy. Agenti Lobby neúnavně volají po válce. Vydírají Ameriku a říkají: Pokud Obama nezaútočí, zaútočí Netanyahu, a USA budou stejně nuceny bojovat. To je podstata dlouhého textu Jeffrey Goldberga v časopise Atlantic.

Na druhou stranu, slyšeli jsme křičet „vlk“ tolikrát od tak mnoha lidí, že jsme nyní naprosto blazeovaní. Již hezkou řádku let neuběhl měsíc bez nějakého vážného varování před bezprostředním útokem na Írán.

Ačkoliv tato varování přichází obvykle od přátel, slouží rovněž nepříteli. Rovnají se psychologickému tlaku na Írán. Jen z tohoto důvodu jsem připraven se vsadit: k žádnému útoku na Írán nedojde. Izrael nikdy nešel do války bez středolevých stran ve vládě. Takže dokud budou v izraelské vládě pouze pravicové a pravičácké strany, není žádná válka v dohledu. Bylo by to jako řídit bez pojistky. (Strana práce Ehuda Baraka je do počtu příliš slabá. Pokud by se k vládě přidala Tsipi Livni, zdrhejte do krytu, ale až tehdy).

Jsem ohromen silnými nervy prezidenta Ahmadinejada: slabší člověk na jeho místě by couvl a bezprostřednímu útoku by preventivně zabránil. Ne tak on – očividně si myslí, je mlácení hubou se pravděpodobně nestane válkou. To je také názor dobře informovaných egyptských novin Al Ahram: Stávající eskalace amerického a izraelského harašení zbraněmi ve vztahu k Íránu není pravděpodobně ničím jiným, než pouze tímto harašením, píše Amani Maged.

Hlavní důvod: mezi Obamou a Netanyahu se žádná láska neztratila. Vzájemně si nedůvěřují. V Izraeli panuje skrytý strach, že pokud by se Netanyahu řídil Goldbergovou radou, americký prezident nebude spěchat na pomoc a bránit ho. Obama zcela jistě neslíbil, že pomůže v případě izraelské agrese; a nemá žádný vrozený instinkt bránit Tel Aviv, ať se děje, co se děje. 90% izraelských židů ho nesnáší; je nenáviděn pravičáckými americkými židy – „přáteli Izraele“. Před rokem, po svém projevu v Káhiře, panoval univerzální pocit, že Obamova vláda pro Izrael hory doly přenášet nebude.

Nyní je tato iluze americké nezávislosti pryč. Izraelci jsou notoricky známí svoji indiskrétností „polib a řekni“ („laruc lesaper lehevre“ v hebrejštině). Netanyahův důvěrník, Ari Shavit, nám řekl, že „izraelský vůdce uplatnil skrytý tlak na amerického vůdce“, což ho přimělo padnout na kolena a prosit o milost. Jméno tohoto „skrytého tlaku“ by mohlo být jméno židovského miliardáře z Chicaga Lestera Crown, který „Obamu udělal“ a údajně si nad svým výtvorem udržel naprostou kontrolu, nebo případně dalšího židovského obyvatele Chicaga Marty Nesbitta.

Nejhorší scénář z pohledu Izraele se bude vyvíjet následovně: Netanyahu si mylně vyloží vágní Obamovy poznámky jako železný slib a zaútočí. Pak Obama vyčkává, zatímco Izrael krvácí pod íránskou odpovědí. Izraelci pamatujte, že toto byla americká taktika, jak se vypořádat se Saddamem Husseinem: tento nejlepší přítel Ameriky a příjemce americké vojenské pomoci byl přimět věřit, že Washington mu dovolí převzít Kuvajt.

Ale nejpravděpodobnější interpretací celého tohoto harašení zbraněmi je, že Izraelci plánují další invazi do Libanonu, zatímco doufají, že Írán bude vyděšen do imobility hrozbou totální války. Stejně jako všechny předešlé invaze do Libanonu to bude velký zločin a obrovský omyl, ale těžko apokalyptická událost.

Skutečně, podle všech známek jde o zopakování r. 2006, kdy předpovědi amerického útoku na Írán byly také velmi v kurzu, ale nakonec Bush dostal strach a izraelská armáda byla v horských údolích jižního Libanonu tvrdě poražena.

2. Pokud to přijde

Nicméně pokud tato optimistická předpověď vyjde jako některé předpovědi počasí a místo slunečného dne s přeháňkami budeme mít pořádnou bouřku, celé předivo Středního východu se rozpárá. Tento parní válec bude nezastavitelný. Po Íránu padne Sýrie. Po Sýrii Saudská Arábie. Bude to klasická hra domino: Írán se radoval, když padl Irák. Saudové si přejí pád Íránu. Izrael chce rozbít Saudskou Arábii na kousky, a pak zbytek Středního východu. To je napsané v jejich dokumentu Jasný zlom a v jeho zdroji, dokumentu Oded Yinona, kterého se drží nábožensky.

Pokud mají Saudové příliš chabou paměť, tak jim připomeňme: Pár měsíců po 9/11 analytik Rand Corporation Laurent Murawiec zpravil výbor pro obrannou politiku Richarda Perle a vyzýval k tomu, aby USA rozbily Saudskou Arábii. Cílem by měla být její ropná pole a její finanční aktiva by měla být zabavena, radil tento neokonzervativec. Tehdy jsem napsal, v článku vhodně nazvaném Vezměte si své peníze a utečte:

„Bohatství Arabského poloostrova zaslepuje židy, kteří jsou jimi omámeni, protože jsou v dosahu tanků IDF Merkaba. Mají příliš mnoho dobrých důvodů, aby Saudskou Arábii zlikvidovali.

  • Saudové mají příliš mnoho peněz, příliš mnoho ropy a příliš málo přátel.
  • Likvidace všech saudských finančních aktiv posílí ochablý Dow Jones a posílí oslabený dolar.
  • Tato prosperující a dobře vyzbrojená země musí být zničena předtím, než Izrael přikročí ke svému nejdůležitějšímu kroku, k obsazení a zničení nádherných mešit Umayyad v Jeruzalému.“

Zničením Íránu by začal odpočet k převzetí Saudské Arábie. Slovy neokonzervatice: „Všichni chtějí odstranit Írán. Ale opravdový mensch chce odstranit ar-Riyadh.“ Za předpokladu, že žádný útok na Írán není možný bez souhlasu Saudů, bude „ironie historie“ naprostá. Nepřátelé Izraele budou likvidováni jeden po druhém, každý za pomocí té další, zatím nic netušící, oběti.

3. Druhá bota

Ale útok na Libanon není jistý a nebude to konec příběhu, předpovídá jeden z nejlepších expertů David Hirst, stará východní ruka a vynikající britský novinář, typ Roberta Fiska a Patricka Seale. Napsal pravděpodobně nejlepší kdy napsanou knihu o Palestině/Izraeli s názvem „Bouchačka a olivová ratolest“, a to již před mnoha lety, a od té doby jsem čekal na jeho druhou knihu stejně, jako člověk čeká, než spadne druhá bota. Nyní ji dodal a odhalil všechny záhady této extrémně matoucí země, kde aliance nevydrží a očekávání se neplní.

Pokud čtete jednu knihu ročně, letos si přečtěte Dejte si pozor na malé státy od Davida Hirsta, a pochopíte, proč izraelské invaze do Libanonu vždy byly a vždy budou naprostou katastrofou pro všechny zúčastněné strany. Libanon je malý, ale Bismarckova rada „nikdy nepřistupujte k invazi“ (myslel Rusko) je na něj dokonale aplikovatelná také.

Hirst předpovídá, že příští, sedmá, arabsko-izraelská válka začne jako druhé kolo r. 2006 (izraelským útokem na Libanon), ale že tato válka se rozšíří do Sýrie a Gazy. Bude to raketová válka. Pak se pravděpodobně rozšíří na celý Střední východ, dokud nebude sionistická agrese odražena.

Hirst předpovídá: „…zdánlivě nekonečný (izraelsko-arabský) konflikt, který začal meč proti meči, skončí, ale může způsobit mnoho krve a bolesti, přesto půjde o nekonečné šarvátky, dokud konečně neskončí.“

4. Dejte jim válku

Jakkoliv malá je pravděpodobnost totální války, neměli bychom sedět se založenýma rukama, bědovat a čekat, až začne nepřítel jednat. Ale strach z války není nejlepším rádcem. Pokud chtějí válku, dejme jim válku. Zaútočme na hlavního válečného štváče, a víme, kdo to je. Nazvěme ho spolu s Mearsheimerem „Lobby“ nebo s Petrasem „sionistická mocenská konfigurace“, či „mistři projevů“ jako tento autor či jakkoliv. Oni určují, co se objedná, tak je nechme zaplatit účet. Roky probíhala diskuse, jestli pes (americký imperialismus) vrtí ocasem (izraelskou lobby), nebo naopak. Nyní tato debata skončila. „Nejde o případ ocasu vrtícího psem“ vtipkoval Anatole Lieven, „ale ocasu vláčejícího nešťastného psa celou místností a mlátícího jeho hlavou o strop“.

Jaké je tajemství jeho úspěchu? Je to svého druhu alchymie. Ne zbytečně stáli židé u kolébky alchymie. Nicméně staří alchymisté se pokoušeli transmutovat základní kovy na zlato. Moderní alchymisté z Lobby transmutují skutečné zlato vaší práce na kočičí zlato a tím platí ostatním. Místo bublajících křivulí a přetékajících kotlíků používají akcie, dluhopisy, úvěry, hypotéky, deriváty a další instrumenty, jejichž pomocí vás Goldman Sachs a Madoff a stovky dalších banksterů okrádají o vaše živobytí. Tato alchymie není nic jiného, než padělatelství.

Vypořádejte se s nimi, a zachráníte sebe. A jako bonus zachráníte také svět. Jsou to oni, ne Íránci nebo Iráčané, se kterými byste vy Američané měli bojovat. Velký Američan, Eugene Debs, řekl: „Pokud dostanete zbraně, nepoužijte je proti vzdáleným cizincům. Obraťte je proti vašemu skutečnému nepříteli doma. Vyvlastněte vyvlastnitele, okraďte zloděje.“

5. Alchymistická svatba

Činy alchymistů nekončí transmutací vaší práce na kočičí zlato pro ostatní a skutečné zlato pro sebe. Jako zázrakem alchymista sezdal nejreakčnější síly s nejosvícenějšími liberály ve falešné alchymistické svatbě. Skutečnou věcí je mystické sjednocení krále a královny, logosu a duše, mužského a ženského. Verze Lobby je sňatek hlupáků.

Jejich králem je nový spojenec Lobby: dav čajových párty pseudo-pravicových republikánů s příměsí evropských fašistů jako Geert Wilders. Muži a ženy, sjednocení svoji nenávistí k islámu, komunistům, Rusku a Číně, nedávno přísahali poslušnost Izraeli a podporovali útok na Írán. Je tonová krajní pravice, která si zvolila udělat si přátele z židů, stejně jako Mussolini a Franco.

Pro ženský oduševnělý prvek si skvělí alchymisté Lobby zvolili aktivisty za ženská práva. Ne královnu, ale transvestitku. Jsou stejně destruktivní, jako fašisté. Pamatujte, útoku na Afghánistán předcházela slovní baráž aktivistů za ženská práva, jak jsem tehdy napsal. Ospravedlňovali nadcházející masakr a okupaci tím, že říkali, že „afghánští muži se svými ženami a teplouši špatně zachází“. Strašák burky byl nafukován do nekonečna.

Nyní se to opakuje. Zde jsou tři poslední titulky ohledně Íránu z Guardian, nejlepších novin umírněné levice:

Je to opakování jejich přístupu k sovětskému komunismu. Napravo si prezident Reagan přál bombardovat Moskvu; pseudo-levice připravovala půdu tím, že zatracovala sověty za jejich nedostatek demokracie a zacházení s disidenty a židy. Jakéžto krásné rozdělení práce: pseudo-pravice volá po zabíjení bolšanů či sráčů, falešná levice (nyní aktivisté za ženská práva) ospravedlňuje zabíjení.

Aktivisté za sexuální práva nejsou muži a ženy s jistými sexuálními preferencemi. Soukromý život lidí nás nezajímá. Ať zůstane soukromým. Aktivisté za sexuální práva používají pohlaví jako svůj klíčový faktor. Nejsou to ženy, ale feministky. Nejsou to praktikující vztahů stejného pohlaví, ale teplouští aktivisté, či Gay International Josepha Massada.

Proč se aktivismus za ženská práva stal tak důležitým ve válce proti islámu (a proti církvi)? Proč tato médii propagovaná posedlost pohlavním aktivismem? Není to kvůli soucitu. Jsou vybráni a chráněni proto, že nestoudností svých činů zesměšňují posvátnost manželství obecně, a nakonec posvátnost archetypálního sňatku, sjednocení nebes a Země, aby podkopali posvátné předivo světa. Pomáhají svět znesvěcovat, odstraňovat poslední zbytky posvátnosti, a to je skutečným konečným cílem mistrů projevů.

Ve jménu znesvěcení žido-Američané jdou do boje s pobožnými perskými puritány a válečnými mnichy Libanonu, protože jejich na víře založená společnost je neprostupná pro hnilobu.Mistři mohli přehlédnout íránské jaderné reaktory, stejně jako přehlédli pákistánskou bombu. Je to víra Íránců v boha, kterou nemohou tolerovat.

Překlad do češtiny: http://www.zvedavec.org

Featured Posts

If They Are Bombed - They Are Daesh

President Putin is a pirate, no less. In his declaration at the UN, he stole President Bush Jr’s copyrighted 2001 ...

Read More

Ryan Rodrick Beiler / Shutterstock.com

Autumn in Palestine

Autumn is beautiful in Palestine: overripe blue-green figs, unpicked pomegranates pecked by birds, heavy grapes turn red. Now is the ...

Read More

A Syrian Breakthrough

The Russians and their Syrian allies have cut the main supply line of the rebels to the north of Aleppo, ...

Read More

Evan El-Amin  /  Shutterstock.com

Les guerres de genre de H. Clinton

Est-ce que les hommes qui votent pour H. Clinton vont finir en enfer ? Je n'en suis pas sûr. Nous savons ...

Read More

The Liberation of the Slaves

Donald Trump’s electoral victory unleashed pent-up tectonic energies on the unprecedented scale. The world has been changed, much more than ...

Read More

Leave a Reply

Israel Shamir © 2016 Frontier Theme